Antioxidanty

Vodík působí jako terapeutický antioxidant selektivní redukcí cytotoxických kyslíkových radikálů

Akutní oxidační stres vyvolaný ischemicko-reperfuzí nebo zánětem, způsobuje vážné poškození tkání a přetrvávající oxidační stres je považován za jednu z příčin mnoha běžných chorob, včetně rakoviny. 

Víme, že atom vodíku (H 2 ), má potenciál jako antioxidant v preventivní a terapeutické aplikace. 

Akutní oxidační stres jsme vyvolali v kultivovaných buňkách třemi nezávislými metodami. H 2 selektivně snižuje hydroxy-skupinu, největší cytotoxické reaktivních forem kyslíku (ROS), a účinně chráněné buňky; Nicméně, H 2 nereagovaly s jiným ROS, které mají fyziologické role. Použili jsme model akutní krysy, u kterého bylo v mozku indukováno poškození oxidačním stresem fokální ischemií a reperfuzí. Inhalace H 2plyn výrazně potlačil poškození mozku, tlumením účinků oxidačního stresu. Tak H 2 může být použit jako účinná antioxidační terapie; díky své schopnosti rychle se šířit přes membrány, může dosáhnout a reagovat s cytotoxickými ROS, a tak chránit před oxidačním poškozením.

Reddy, volné radikály a oxidační poškození zprostředkované proteinovým prekurzorem amyloidu PH: důsledky pro vývoj a progresi Alzheimerovy choroby. J. Neurochem. 96 , 1–13 (2006).

Zpět do obchodu